Často kladené otázky

Co potřebuji pro sjednání pojištění?
Pro sjednání povinného ručení jsou potřeba tyto informace:

  • Identifikační údaje pojistníka, hlavního řidiče, případně i vlastníka a držitele vozidla.
  • Informace o vozidle z velkého technického průkazu.
  • Informace o stávajícím povinném ručení pro získání bonusu za bezeškodní průběh. Pro převod bonusu je potřeba znát délku povinného ručení a počet zaviněných škod, případně počet bezeškodních měsíců uznaných vaším předchozím pojistcem (pojišťovnou). Informaci o počtu bezeškodních měsíců naleznete na „Potvrzení o době trvání pojištění a škodném průběhu“, který vám na vyžádání vydá vaše předchozí pojišťovna.
  • Informace o leasingu nebo úvěru v případě, že je vozidlo takto financováno.

Jak zjistím cenu povinného ručení?

Přesnou cenu povinného ručení pro Váš automobil zjistíte v naší online kalkulačce povinného ručení. O povinné ručení můžete pomocí online kalkulačky také přímo zažádat.

Jak dlouho trvá sjednání pojištění po telefonu?
Pokud Vás ceny v kalkulačce povinného ručení zaujmou, pro sjednání povinného ručení jsou Vám k dispozici také naši ochotní telefonní operátoři. Vyřízení povinného ručení po telefonu zabere přibližně 8 minut.

Od kdy je vozidlo pojištěno?
Vozidlo je pojištěno (smlouva je platná) od dohodnutého data počátku a od stejného data je smlouva účinná, třeba hned od zítřka. Zelenou kartu od nás obdržíte emailem.

Je uznán bonus z předchozího pojištění?
Ano, při výpočtu ceny povinného ručení bude zohledněn také bonus z předchozího pojištění. Nicméně některé pojišťovny bonus nevyžadují a přesto Vám dokáží nabídnout velmi dobrou cenu za pojištění Vašeho vozu.